Szkoły uczestniczące w Projekcie:

Znajdź szkołę blisko Twojego miejsca zamieszkania, aplikuj do klasy dekarskiej
i dołącz do najlepszego zawodu budowlanego w Polsce!

Zespół Szkół Zawodowych nr 5 im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białymstoku

Szkoła zlokalizowana jest przy ul. Antoniuk Fabryczny 40. W gmachu szkoły znajduje się zaplecze techniczne, umożliwiające prowadzenie zajęć dekarskich. Część zajęć praktycznych odbywa się w Ośrodku Kształcenia Dekarzy, ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego 8.

Aplikuj do szkoły

Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju

Kształcenie w Biłgoraju odbywa się na terenie szkoły przy ul. Cegielnianej 24. Szkoła dysponuje zbudowanym przez członków Stowarzyszenia i uczniów warsztatem zajęć praktycznych. W 2019r., w ramach Projektu, pracownia została wyposażona w nowoczesną klimatyzację, podnosząc komfort prowadzonych zajęć.

Aplikuj do szkoły

Zespół Szkół Nr 2 w Bochni

Zespół Szkół Nr 2 w Bochni jest szkołą łączącą skutecznie pięćdziesięcioletnią tradycję z nowoczesnością. Profesjonalna kadra nauczycielska oraz specjalistyczna baza dydaktyczna z warsztatami szkolnymi, zapewniają odpowiednie przygotowanie uczniów do egzaminów maturalnych, zawodowych oraz umiejętnego kierowania własną ścieżka kształcenia i dalszego rozwoju.
Oferta edukacyjna szkoły umożliwia wybór atrakcyjnego kierunku kształcenia, który w przyszłości ułatwi zdobycie interesującej i satysfakcjonującej finansowo pracy.
O wysokim poziomie kształcenia, serdecznej i życzliwej atmosferze świadczą kolejne pokolenia młodych ludzi, którzy podejmują naukę w szkole, kontynuując często tradycje rodzinne.

Aplikuj do szkoły

Zespół Szkół Budowlanych im. Jurija Gagarina
w Bydgoszczy

Budynek szkoły, wraz z całym zapleczem technicznym, mieści się przy ul. Pestalozziego 18. W placówce planowana jest budowa dodatkowych warsztatów m.in. na potrzeby zajęć praktycznych dla dekarzy.

Aplikuj do szkoły

Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych w Garbatce-Letnisku

Zawód: Cieśla

Od ponad pół wieku na terenie miejscowości rekreacyjno-wypoczynkowej jaką jest Garbatka-Letnisko, funkcjonuje szkoła średnia jako Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, zwany potocznie Szkołą Drzewną. Wiedzę i umiejętności praktyczne zdobywają uczniowie tutejszej gminy i powiatu jak również Ci, z odległych zakątków województwa mazowieckiego i lubelskiego.

Aplikuj do szkoły

Państwowe Szkoły Budownictwa im. prof. Mariana Osińskiego w Gdańsku

Szkoła może poszczycić się aktualnym Mistrzem Polski w kategorii Dach Stromy. Uczeń Technikum, przygotowany m.in. przez ekspertów z Oddziału Pomorskiego Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy zdobył najwyższy tytuł w kraju podczas X. Mistrzostw PolAski Młodych Dekarzy. Szkoła mieści się przy al. Grunwaldzkiej w Gdańsku.

Aplikuj do szkoły

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Inowrocławiu

Jedyna w regionie szkoła kształcąca w kierunkach budowlanych, z ponad 50-letnią tradycją i doświadczeniem. Posiada sukcesy edukacyjne jak m.in. III miejsce w konkursie Złota Kielnia.

Aplikuj do szkoły

Krakowska Rzemieślnicza Szkoła Branżowa I Stopnia

Krakowska Rzemieślnicza Szkoła Branżowa I stopnia zlokalizowana jest w Krakowie, w dzielnicy Nowa Huta, os. Szkolnym 27. Szkoła dysponuje zapleczem lokalowym umożliwiającym szkolenie praktyczne w zawodzie dekarz. Kształcimy w kierunku zawodów dochodowych oraz potrzebnych na rynku pracy, jakim jest miedzy innymi dekarz. Jednocześnie dbamy o przyjazną atmosferę w naszej szkole, by obok kompetencji zawodowych rozwijały się także pozytywne cechy charakteru naszych uczniów.

Aplikuj do szkoły

Zespół Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie

Założona w 1961 r. placówka kształci uczniów w zawodach budowlanych. Zespół tworzą Technikum Budowlane, Technikum Drzewne i Branżowa Szkoła Budownictwa I Stopnia nr 1. Uczniowie szkoły branżowej kształcą się w zawodach elektryk, monter sieci i instalacji sanitarnych, monter robót wykończeniowych, murarz-tynkarz oraz stolarz. Odbywają oni praktyczną naukę zawodu jako młodociani pracownicy w przedsiębiorstwach. Szkoła prowadzi również nabór do zawodu dekarz. Placówka mieści się przy ul. Słowiczej 3.

Aplikuj do szkoły

Zespół Szkół Budowlano-Technicznych
im. dr. Stefana Kopcińskiego w Łodzi

Założona w 1946 roku szkoła ZSBT w Łodzi kształci głównie w kierunkach budowlanych – monter zabudowy i robót wykończeniowych, dekarz, stolarz, murarz-tynkarz, itp. W placówce funkcjonuje zarówno technikum jak i szkoła branżowa I stopnia. Siedziba szkoły mieści się przy ul. Kopcińskiego 5/11 w Łodzi.

Aplikuj do szkoły

Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych im. Mikołaja Reja w Myślenicach

Aktualnie najdalej wysunięta na południe placówka oświatowa, która przyjmuje w swoje mury przyszłych dekarzy. Branżowa Szkoła I Stopnia będzie kształcić przyszłych rzemieślników w dwojaki sposób, w trybie pozaszkolnym, czyli zajęcia praktyczne odbywać się będą w przedsiębiorstwach dekarskich, co już na starcie daje możliwość zdobycia praktyki od najlepszych, aktywnych dekarzy, zdobycia kontaktów czy pracy tuż po skończeniu szkoły. A także podczas zajęć praktycznych na terenie szkoły które, odbywać się będą w przestronnej i komfortowej pracowni przygotowanej specjalnie do nauki zawodu. Szkoła mieści się przy ul. Żeromskiego 17 w Myślenicach.

Aplikuj do szkoły

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie

Zespół powstał w wyniku połączenia dwóch szkół: Zespołu Szkół Rolniczych w Nietążkowie i Zespołu Szkół Zawodowych w Śmiglu, dzięki czemu ma możliwość kształcenia w bardzo wielu kierunkach i zawodach. Placówka mieści się przy ul. Dudycza 4, gdzie w otoczeniu zieleni i przyrody uczniowie zdobywają wykształcenie.
Na terenie szkoły mieści się także Akademia Dekarska, należąca do Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, służąca zwiększaniu kompetencji aktywnych dekarzy oraz uczniów tego zawodu.

Aplikuj do szkoły

Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Pruszkowie

Szkoła ściśle współpracuje z Ośrodkiem Kształcenia Dekarzy w Pruszkowie, mieszczącym się na jej terenie przy ul. Promyka 24/26. Dotychczas uczniowie szkoły korzystali ze szkoleń organizowanych przez OKD i producentów materiałów dachowych. W roku szkolnym 2019/2020 grupa uczniów dekarstwa dołączy do klasy wielozawodowej, a umiejętności praktyczne zdobędą podczas praktyk w lokalnych przedsiębiorstwach dekarskich.

Aplikuj do szkoły wysyłając e-mail na adres: sekretariat@zsnr1-pruszkow.com

Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie

Zlokalizowana w Rzeszowie przy ul. Sucharskiego 4 szkoła kształci w wielu kierunkach, w tym budowlanych. Posiada własne, wyposażone pracownie i warsztaty do prowadzenia zajęć praktycznych. Dostęp do Internatu pozwala pobierać naukę uczniom spoza Rzeszowa.

Znajdź na mapie

Zespół Szkół Technicznych w Toruniu

Kształcenie teoretyczne odbywa się w budynku szkoły, przy ul. Legionów 19/25 w Toruniu. Zajęcia praktyczne prowadzone są w Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Świętego Józefa 26.

Aplikuj do szkoły

Zespół Szkół nr 1
w Wieluniu

Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu kształci w dwóch typach szkół: Technikum i Branżowa Szkoła I Stopnia. Przygotowuje zawodowo uczniów w trzech obszarach: ekonomiczno-logistycznym, budowlano-geodezyjnym i gastronomicznym. Szkoła jest wiodącym ośrodkiem kształcenia zawodowego w regionie łódzkim, może także poszczycić się osiągnięciami swoich wychowanków w krajowych konkursach zawodowych oraz wydarzeniach o skali międzynarodowej, takimi jak np. EuroSkills.

Aplikuj do szkoły

Zgłoś swoją szkołę do udziału w projekcie i skorzystaj z pakietu wsparcia