Kibicujmy Bartkowi na EuroSkills!

Po długim czasie niepewności i przekładanym kilkukrotnie konkursie EuroSkills, w końcu wiemy na pewno – już we wrześniu Bartek Dudziński, reprezentujący Polskę i Polskie Stowarzyszenie Dekarzy w konkurencji Metal Roofing zmierzy się z zadaniem konkursowym.

EuroSkills to europejski konkurs umiejętności zawodowych – odpowiednik WorldSkills, który od 2008 roku odbywa się co 2 lata. W 2019 roku, Polskie Stowarzyszenie Dekarzy rozpoczęło współpracę z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji, która jest organizatorem polskiej reprezentacji na EuroSkills. W ramach projektu “Zawód Przyszłości Dekarz”, Stowarzyszenie wspiera przygotowania Bartka i Patryka do udziału w zawodach.

W dniach 23-25 września 2021 r. w austriackim Graz odbędą się zmagania blisko 400 zawodników w 38 konkurencjach, a udział weźmie aż 31 państw z całej Europy. Zawody poprzedzi uroczysta ceremonia otwarcia, a w niedzielę 26.09.2021 wszystkie drużyny i goście wezmą udział w rozdaniu medali i ceremonii zamknięcia. Obserwując poprzednie edycje EuroSkills i WorldSkills, możemy być pewni, że będzie to spektakularne wydarzenie.

Zawodnik Worldskills Poland - Bartosz Dudziński
Bartek Dudziński – Zawodnik
Fot. FRSE
Ekspert WorldSkills Poland - Patryk Bianga
Patryk Bianga – Ekspert
Fot. FRSE

W czasie zawodów zobaczymy Polaków w 16 konkurencjach, w tym tej najważniejszej dla nas – Metal Roofing. Do startu na EuroSkills zgłosił się Bartek Dudziński – młody dekarz z Podlasia, który na swoim koncie ma już m.in. tytuł Mistrza Świata IFD i Mistrza Polski Młodych Dekarzy w kategorii Fasady, a także brązowy medal MPMD w Dachu stromym. Nad jego przygotowaniami czuwa Ekspert – Patryk Bianga, przedsiębiorca działający od wielu lat w branży dachowej, który podczas zawodów wcieli się w rolę sędziego oceniającego zawodników z innych krajów. Sam nie będzie miał kontaktu z Bartkiem, dlatego w drużynie rolę łącznika przyjmuje tzw. Team Leader. Naszą kadrą opiekują się także wysokiej klasy fizjoterapeuci, psychologowie, dietetycy, itp. Patrząc z tej perspektywy, te zawody to nie przelewki!

Pokażmy solidarność z naszym młodym dekarzem i kibicujmy polskiej drużynie! Oby Bartek i Patryk wrócili z Graz z medalem.

Bądźmy z Bartkiem – kibicujmy w Graz!

Istnieje możliwość zobaczenia zmagań Bartka oraz zawodników innych konkurencji na żywo! Aby to zrobić, należy indywidualnie zarejestrować się na stronie wydarzenia – wstęp jest BEZPŁATNY.
Rezerwacje wykonuje się na konkretny dzień i przedział czasowy. Aby mieć możliwość przebywania na terenie zawodów przez cały dzień, należy wybrać wszystkie 3 przedziały czasowe dla każdego dnia.
Wstęp na teren zawodów jest możliwy jedynie po okazaniu negatywnego testu na COVID-19 lub certyfikatu potwierdzającego pełne zaszczepienie przeciwko tej chorobie.

Osoby zainteresowane udziałem w zawodach EuroSkills 2021 w charakterze widza mogą zasięgnąć więcej informacji na stronie www Organizatora lub kontaktując się z nami poprzez e-mail: kontakt@zawodprzyszloscidekarz.pl. Informujemy, że uczestnictwo w ceremonii otwarcia i zamknięcia jest ograniczone – rezerwacji można dokonać za pośrednictwem podanego wyżej adresu e-mail, jednak należy pamiętać, że ilość miejsc jest mocno ograniczona, a Polskie Stowarzyszenie Dekarzy nie odpowiada za ich dostępność.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *