Bydgoscy uczniowie dekarstwa w nowych strojach

Wszystkie prace dekarskie, czy to na wysokości, czy na ziemi, podlegają ścisłym przepisom BHP. Także uczniowie kształcący się w tym zawodzie muszą posiadać odpowiednią odzież roboczą i obuwie, zgodne z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy. Jak mówi §2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach, na dyrektorze szkoły ciąży obowiązek zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu w szkole lub placówce.

Projekt Zawód Przyszłości Dekarz w swoich działaniach przewiduje wsparcie klas dekarskich przez zapewnienie uczniom profesjonalnych strojów do wykorzystania podczas praktycznej nauki zawodu. Dzięki temu, jeden z obowiązków ciążących na dyrektorze szkoły uczestniczącej w Projekcie, może zostać zrealizowany przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy.

Dzięki środkom przekazanym przez Sponsora Głównego Projektu, uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych im. J. Gagarina w Bydgoszczy uczestniczą w zajęciach praktycznych w profesjonalnych, a przy tym atrakcyjnych strojach roboczych. Za ich projekt odpowiedzialny był v-ce Prezes Zarządu Głównego i Prezes Oddziału Kujawsko-Pomorskiego, Pan Ryszard Piwowski, który jednocześnie wykonuje pracę nauczyciela praktycznej nauki zawodu w bydgoskiej “Budowlance”.

Na bluzach i koszulkach polo znalazło się miejsce dla logotypów Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, Projektu Zawód Przyszłości Dekarz oraz Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy. Wszystkie stroje zostały spersonalizowane przez wyhaftowanie imienia ucznia. Od teraz klasa dekarska wyróżnia się w Szkole spośród innych profesji.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *