#DumnyDekarz

Misją akcji #DumnyDekarz, prowadzonej przez Dakea – producenta okien dachowych, jest popularyzowanie zawodu dekarza oraz stworzenie poczucia wspólnoty wśród profesjonalistów zajmujących się dekarstwem. Pierwsza edycja umożliwiła pokazanie za pomocą zdjęcia siebie, swojej pracy i ulubionego hobby, co zaowocowało wsparciem młodych adeptów rzemiosła, w postaci stypendiów naukowych dla najzdolniejszych uczniów klas dekarskich w Polsce. Co nas czeka w kolejnej edycji?

Twój głos ma znaczenie – wejdź na www.dumnydekarz.pl i zdecyduj na jaki cel powinniśmy przekazać środki pieniężne! Specjalistyczne szkolenia dekarskie dla uczniów klas dekarskich, stypendia dla najlepszych z nich, czy może promocja zawodu dekarza wśród młodzieży? Uczestnicy głosowania będą mieli realny wpływ na wybór inicjatywy, którą wesprzemy finansowo. Za każdy oddany głos marka Dakea, producent okien dachowych i pomysłodawca projektu, przekaże 10 zł na inicjatywę, którą wybierze większość głosujących. 

Pierwszym wariantem są specjalistyczne szkolenia dekarskie zorganizowane przez markę Dakea w szkołach branżowych, objętych projektem Zawód Przyszłości Dekarz. Druga opcja to promocja dekarstwa w czasie rekrutacji do szkół branżowych w roku szkolnym 2020/2021
w wybranych placówkach. Trzecią inicjatywą, na którą można oddać głos, to stypendia dla najlepszych uczniów klas dekarskich, wybieranych na podstawie wyników w nauce, frekwencji oraz opinii nauczycieli, przekazywane w formie gotówki na zakończenie roku szkolnego.

Drugiej edycji akcji towarzyszy kolejne wydanie branżowego rocznika – Dekarze 1/2020,w którym poznamy historie kolejnych bohaterów. Zdradzają m.in. dlaczego zostali dekarzami, jak zmienił się rynek, co lubią najbardziej w swojej pracy oraz co chcieliby przekazać początkującym. Publikacja jest dostępna za darmo w wersji cyfrowej na stronie internetowej akcji, której mecenasem jest Polskie Stowarzyszenie Dekarzy.

Inicjatywa #DumnyDekarz integruje profesjonalistów oraz zachęca młode pokolenie do wybrania właśnie takiej ścieżki zawodowej. Wesprzyj wyższy cel wchodząc na stronę dumnydekarz.pl.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *