Zawód Przyszłości Dekarz

Misją akcji #DumnyDekarz, prowadzonej przez Dakea – producenta okien dachowych, jest popularyzowanie zawodu dekarza oraz stworzenie poczucia wspólnoty wśród profesjonalistów zajmujących się dekarstwem. Pierwsza edycja umożliwiła pokazanie za pomocą zdjęcia siebie, swojej pracy i ulubionego hobby, co zaowocowało wsparciem młodych adeptów rzemiosła, w postaci stypendiów naukowych dla najzdolniejszych uczniów klas dekarskich w Polsce. Co nas czeka w kolejnej edycji?

Twój głos ma znaczenie – wejdź na www.dumnydekarz.pl i zdecyduj na jaki cel powinniśmy przekazać środki pieniężne! Specjalistyczne szkolenia dekarskie dla uczniów klas dekarskich, stypendia dla najlepszych z nich, czy może promocja zawodu dekarza wśród młodzieży? Uczestnicy głosowania będą mieli realny wpływ na wybór inicjatywy, którą wesprzemy finansowo. Za każdy oddany głos marka Dakea, producent okien dachowych i pomysłodawca projektu, przekaże 10 zł na inicjatywę, którą wybierze większość głosujących. 

Pierwszym wariantem są specjalistyczne szkolenia dekarskie zorganizowane przez markę Dakea w szkołach branżowych, objętych projektem Zawód Przyszłości Dekarz. Druga opcja to promocja dekarstwa w czasie rekrutacji do szkół branżowych w roku szkolnym 2020/2021
w wybranych placówkach. Trzecią inicjatywą, na którą można oddać głos, to stypendia dla najlepszych uczniów klas dekarskich, wybieranych na podstawie wyników w nauce, frekwencji oraz opinii nauczycieli, przekazywane w formie gotówki na zakończenie roku szkolnego.

Drugiej edycji akcji towarzyszy kolejne wydanie branżowego rocznika – Dekarze 1/2020,w którym poznamy historie kolejnych bohaterów. Zdradzają m.in. dlaczego zostali dekarzami, jak zmienił się rynek, co lubią najbardziej w swojej pracy oraz co chcieliby przekazać początkującym. Publikacja jest dostępna za darmo w wersji cyfrowej na stronie internetowej akcji, której mecenasem jest Polskie Stowarzyszenie Dekarzy.

Inicjatywa #DumnyDekarz integruje profesjonalistów oraz zachęca młode pokolenie do wybrania właśnie takiej ścieżki zawodowej. Wesprzyj wyższy cel wchodząc na stronę dumnydekarz.pl.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *