II konferencja dla doradców zawodowych „Dziś uczeń, jutro pracownik. Zawody deficytowe i klasy patronackie”

25 lutego 2020 roku odbyła się konferencja „Dziś uczeń, jutro pracownik”  zorganizowana przez Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia w toruńskim Zespole Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych. Podczas wydarzenia, nauczyciele – doradcy zawodowi, mieli możliwość zapoznania się z propozycjami dotyczącymi promocji kształcenia branżowego w zawodach deficytowych oraz ofertą edukacyjną klas patronackich funkcjonujących w Toruniu.

Eksperci z takich organizacji jak ManpowerGroup, Centrum Wsparcia Biznesu i Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Torunia podkreślali konieczność kierowania uczniów, którzy wykazują większe predyspozycje do kształcenia w kierunku zawodów rzemieślniczych czy specjalistycznych, do placówek edukujących w tym zakresie. W dalszej części spotkania, przedstawiciele firm PGE Toruń, Energa Operator, Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu, Aniro, Marcus Design, DPH “JAWI” oraz Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy zaprezentowali korzyści dla uczniów podejmujących naukę w klasach patronackich, funkcjonujących na terenie miasta.

Porównując proponowane podczas konferencji kierunki kształcenia, każdy zawód ma swoje plusy i minusy, a w tej kwestii dekarstwo wypada naprawdę bardzo korzystnie. Względnie wysokie zarobki, krótki czas kształcenia przygotowującego do podjęcia pracy, gwarancja zatrudnienia i możliwości rozwoju dają możliwość dobrego startu w przyszłość każdemu młodemu człowiekowi, który zdecyduje się na naukę zawodu dekarz.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *