Jedziemy do Graz! WorldSkills Europe 2020

WorldSkills oraz WorldSkills Europe (EuroSkills) to międzynarodowe, cykliczne wydarzenia, promujące umiejętności zawodowe. Są to konkursy w których rywalizuje 30 państw z Europy i aż 80 państw w edycji globalnej. To największe tego rodzaju zawody na świecie! Konkursom towarzyszą rozmaite prezentacje, pokazy, wystawy, konferencje i seminaria branżowe. Zadaniem tych wydarzeń jest zachęcenie młodych ludzi do podnoszenia jakości swoich umiejętności zawodowych w ścisłej współpracy z pracodawcami, mistrzami zawodu i ekspertami z branży, a także promować najnowsze rozwiązania w kształceniu i szkoleniu zawodowym. To także niepowtarzalna możliwość wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, promocji osiągnięć oraz nawiązywania kontaktów i budowaniu partnerstw edukacyjno-rynkowych.

Polskie Stowarzyszenie Dekarzy, prowadzące kampanię edukacyjną “Zawód Przyszłości Dekarz” mającą na celu promocję profesji wśród młodzieży oraz rozwój kształcenia zawodowego w tym kierunku, podjęło decyzję o podjęciu wyzwania i przygotowaniu reprezentacji Polski w konkurencji “Dach metalowy” na europejską edycję WorldSkills. Do startu w zawodach zgłosił się Bartosz Dudziński, Mistrz Polski Młodych Dekarzy 2018 i v-ce Mistrz Świata Młodych Dekarzy w kategorii Fasady oraz pretendent do tytułu Mistrza Polski Młodych Dekarzy w 2020 roku. Wspierać go będzie ekspert z branży dachowej, członek Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, który zapewni zawodnikowi profesjonalne przygotowanie merytoryczne i mentalne do startu w konkursie WorldSkills Europe.

Liczymy na wsparcie firm z branży, producentów pokryć dachowych, akcesoriów, chemii budowlanej oraz narzędzi, niezbędnych do przygotowania treningów naszego zawodnika oraz wyposażenia w niezbędny sprzęt do pracy podczas zawodów.

Trzymajcie kciuki za sukces naszych zawodników!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *