Kościan promuje Zawodowców

W piątek, 4 października 2019 odbyła się Noc Zawodowców – wydarzenie, które już po raz drugi promowało kształcenie zawodowe w kierunkach dostępnych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie oraz Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie. Głównymi gośćmi Nocy Zawodowców byli uczniowie klas ósmych z okolicznych szkół podstawowych, którzy tłumnie przybyli do Kościana.

Pośród wielu ofert zawodów pojawiło się także stoisko oddziału wielkopolskiego Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy i projektu Zawód Przyszłości Dekarz. Poza informacjami o tym jak zostać dekarzem, z czym ta praca się wiąże i jakie daje możliwości, nasi Mistrzowie Dekarstwa prezentowali podstawy obróbki blacharskiej, a jako zadanie zręcznościowe dla uczniów przygotowali pracę z blachą – wykonanie działającego gwizdka!

Zainteresowanie stoiskiem PSD było bardzo duże, także wśród dziewcząt! Liczymy, że w kolejnym roku szkolnym w Nietążkowie powstanie klasa dekarska, tym bardziej, że na terenie szkoły jeszcze w tym roku rozpocznie funkcjonowanie nowy Ośrodek Kształcenia Dekarzy PSD. W specjalnie przygotowanej pracowni będą mogły odbywać się zajęcia praktyczne, prowadzone przez wykwalifikowanych dekarzy – Mistrzów zawodu, gwarantując najwyższy poziom nauczania praktycznego i wysokie kwalifikacje absolwentów tego kierunku.

Trzymamy mocno kciuki za Nietążkowo, a oddziałowi wielkopolskiemu Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy życzymy wielu sukcesów w kształceniu młodzieży.

Zespół projektu Zawód Przyszłości Dekarz z chęcią zawita do innych miejscowości, zaprezentuje korzyści pracy w tym zawodzie oraz benefity dla uczniów, nauczycieli i placówek oświatowych.
Zapraszamy do kontaktu!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *