Nowe szkoły w Projekcie

Mimo ciągłych ograniczeń sanitarnych, nasz Projekt nie stoi w miejscu. Z dumą możemy przedstawić kolejne szkoły, które pojawiły się na mapie edukacji dekarzy.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie to wyjątkowe miejsce. Zespół powstał w wyniku połączenia dwóch szkół: Zespołu Szkół Rolniczych w Nietążkowie i Zespołu Szkół Zawodowych w Śmiglu, dzięki czemu ma możliwość kształcenia w bardzo wielu kierunkach i zawodach. Szkoła mieści się częściowo w budynku zabytkowego pałacu, otoczona zielenią i otwartymi przestrzeniami. Na terenie placówki znaleźć można Akademik oraz specjalne miejsce dla dekarzy – Akademię Dekarską, która na przełomie roku przeniosła się tutaj z Poznania.

Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych im. Mikołaja Reja w Myslenicach to aktualnie najdalej wysunięta na południe placówka oświatowa, która przyjmuje w swoje mury przyszłych dekarzy. Branżowa Szkoła I Stopnia będzie kształcić przyszłych rzemieślników w trybie pozaszkolnym, czyli zajęcia praktyczne odbywać się będą w przedsiębiorstwach dekarskich, co już na starcie daje możliwość zdobycia praktyki od najlepszych, aktywnych dekarzy, zdobycia kontaktów czy pracy tuż po skończeniu szkoły.

Państwowe Szkoły Budownictwa im. prof. Mariana Osińskiego w Gdańsku tzw. rzutem na taśmę dołączyły do Projektu. Szkoła może poszczycić się aktualnym Mistrzem Polski w kategorii Dach Stromy. Uczeń Technikum, przygotowany m.in. przez ekspertów z Oddziału Pomorskiego Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy zdobył najwyższy tytuł w kraju podczas X. Mistrzostw PolAski Młodych Dekarzy. Czyżby zapowiadała się nam nowa, wschodząca gwiazda tego rzemiosła?

Tym samym, liczba szkół w Projekcie Zawód Przyszłości Dekarz wzrosła do 13! Serdecznie zapraszamy przyszłych uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w rekrutacji na kierunek dekarz. Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania i wyjaśnimy, dlaczego to jeden z najlepszych kierunków kształcenia w dzisiejszych czasach.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *