Szkolenie z podstaw blacharstwa, lutowania i obróbki blachy szlachetnej

Jednym z elementów projektu Zawód Przyszłości Dekarz jest podnoszenie poziomu nauczania w szkołach branżowych. Sposobem na to jest zaproszenie do współpracy ekspertów z różnych dziedzin. Blacharstwo jest nieodłącznym elementem związanym z dekarstwem, dlatego szkolenie z podstaw rzemiosła, lutowania i obróbki blach szlachetnych poprowadzili specjaliści z firmy RHEINZINK.

W dniach 24 i 25 10.2019 w Zespole Szkół Budowlanych
i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbyło się szkolenie dla uczniów klasy dekarskiej, którego tematem było lutowanie blachy tytanowo-cynkowej,  połączenie blachy na rąbek oraz obróbka fragmentu komina. Uczniowie zaangażowali się w szkolenie, uznając je za bardzo przydatne. Podczas spotkania młodzież kasy dekarskiej mogła dowiedzieć się bardzo dużo
o sztuce blacharskiej, jej historii oraz spróbować swoich sił w wykonaniu elementów obróbek.

“W najbliższym czasie, wspólnie z firmą RHEINZINK zorganizujemy następne szkolenie, które jeszcze bardziej rozwinie umiejętności praktyczne uczniów.” – mówi Piotr Blacha, Kierownik Kształcenia Praktycznego w ZSBiO w Biłgoraju. “Niewątpliwie takie spotkania są wartością dodaną do kształcenia uczniów klasy dekarskiej oraz promocją tego zawodu.”

Dziękujemy firmie RHEINZINK za przygotowanie szkolenia oraz zapewnienie narzędzi i materiałów do jego przeprowadzenia.

O firmie RHEINZINK:

Firma RHEINZINK została założona w roku 1966 przez firmy Grillo, Stolberger Zink i Vereinigte Deutsche Metallwerke. Od ponad 40 lat produkuje wysokiej jakości tytan-cynk RHEINZINK zgodnie z normą DIN EN 988. RHEINZINK jest materiałem bazowym do produkcji najwyższej jakości materiałów na dach, elewacje, systemy odwodnień i obróbki.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *