W Wieluniu będziemy kształcić dekarzy!

Na mocy porozumienia z dnia 26 listopada 2019 r., zawartego pomiędzy Zespołem Szkół nr 1 w Wieluniu oraz Polskim Stowarzyszeniem Dekarzy, wspólnie będziemy kształcić dekarzy w Wieluniu! Nabór na rok szkolny 2020/2021 zostanie rozszerzony o kierunek Dekarz, w ramach szkoły branżowej I. stopnia.

Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu kształci w dwóch typach szkół: Technikum i Branżowa Szkoła I Stopnia. Przygotowuje zawodowo uczniów w trzech obszarach: ekonomiczno-logistycznym, budowlano-geodezyjnym i gastronomicznym. Oferuje praktyki i zajęcia praktyczne w formie umów z pracodawcami, warsztatów szkolnych oraz przygotowuje teoretycznie młodocianych pracowników. Szkoła jest wiodącym ośrodkiem kształcenia zawodowego w regionie łódzkim, może także poszczycić się osiągnięciami swoich wychowanków w krajowych konkursach zawodowych oraz wydarzeniach o skali międzynarodowej, takimi jak np. EuroSkills.

Dzięki zaangażowaniu Pani Dyrektor Elżbiecie Urbańskiej-Golec oraz przedstawicieli Biura Głównego Zarządu i Oddziału Łódzkiego Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, w najbliższym roku szkolnym rozpoczniemy kształcenie młodych dekarzy. Kampania Zawód Przyszłości Dekarz spotkała się z dużym zainteresowaniem Dyrekcji szkoły, a kierunek Dekarz idealnie wpisuje się w plany rozwoju portfolio edukacyjnego placówki. W ramach Kampanii wspierać będziemy rekrutację do branżowej szkoły I. stopnia, a następnie kształcenie młodzieży przez organizację praktyk w najlepszych przedsiębiorstwach dekarskich w regionie, zapewnienie materiałów do zajęć praktycznych, publikacji merytorycznych z zakresu dekarstwa, specjalistyczne szkolenia dla uczniów, prowadzone przez producentów pokryć dachowych i akcesoriów – ekspertów z branży, profesjonalną odzież roboczą i wiele innych działań wpisanych w planie kampanii.

Już po wstępnych rozmowach z Dyrekcją szkoły mieliśmy wrażenie, że Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu może stać się jedną z wiodących placówek kształcących dekarzy, nawet w skali kraju. – stwierdza Artur Bednarski, Kierownik Projektu Zawód Przyszłości Dekarz. Widzimy ogromne zaangażowanie ze strony administracji placówki w rozwój kształcenia i doradztwa zawodowego w swoim regionie. Dodając do tego aktywności wspierające rekrutację na rok szkolny 2020/2021 i promujące sam zawód, stanowiące nieodłączny element kampanii Zawód Przyszłości Dekarz , jesteśmy pewni, że w najbliższych latach mury szkoły w Wieluniu będą opuszczać wykwalifikowani młodzi dekarze.

Comments (01)

  • Podnośnik koszowy Wieluń

    7 marca 2021 / 1 miesiąc ago

    Witam. Brawo. Mądra decyzja. Za dobrym dekarzem trzeba czekać nawet pół roku. Pozdrawiam serdecznie

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function WP_Optimize() in /wp-content/plugins/wp-optimize/cache/file-based-page-cache-functions.php:170 Stack trace: #0 [internal function]: wpo_cache('<!doctype html>...', 9) #1 /wp-includes/functions.php(4757): ob_end_flush() #2 /wp-includes/class-wp-hook.php(292): wp_ob_end_flush_all('') #3 /wp-includes/class-wp-hook.php(316): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /wp-includes/plugin.php(484): WP_Hook->do_action(Array) #5 /wp-includes/load.php(1072): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /wp-content/plugins/wp-optimize/cache/file-based-page-cache-functions.php on line 170