Technik dekarstwa – OFICJALNIE!

27 stycznia Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło wprowadzenie do klasyfikacji 4 nowych zawodów. Tym najważniejszym dla nas jest oczywiście Technik dekarstwa.

To już oficjalne – od 1. września 2021 w szkołach ponadpodstawowych pojawi się nowy kierunek. Technik dekarstwa jest bezpośrednią odpowiedzią na potrzeby rynku budowlanego. Wprowadzenie nowego zawodu, z założenia, ma rozwiązać dwa podstawowe problemy. Przede wszystkim, brak możliwości kontynuacji dalszego kształcenia po ukończeniu szkoły branżowej I stopnia, a także ogromnego popytu na wykwalifikowanych pracowników firm dekarskich.

Technik dekarstwa jest zawodem, który wprowadza nową klasyfikację: Organizacja i kontrola wykonywania pokryć dachowych oraz sporządzanie kosztorysów. Więcej na ten temat znajdziesz w dziale “Technik dekarstwa“.

Zawód Technik dekarstwa znalazł się także na rządowej liście zawodów o największym zapotrzebowaniu. W rozmowie dla Radia Nowy Świat, na ten temat wypowiedział się kierownik projektu Zawód Przyszłości Dekarz, Artur Bednarski.

Dziękujemy stacji Radio Nowy Świat za udostępnienie nagrania.

Źródło:
Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 27 stycznia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ogólnych celów i zadań kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego oraz klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego (Dz.U. poz. 211)

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *