Technik dekarstwa – OFICJALNIE!

27 stycznia Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło wprowadzenie do klasyfikacji 4 nowych zawodów. Tym najważniejszym dla nas jest oczywiście Technik dekarstwa.

To już oficjalne – od 1. września 2021 w szkołach ponadpodstawowych pojawi się nowy kierunek. Technik dekarstwa jest bezpośrednią odpowiedzią na potrzeby rynku budowlanego. Wprowadzenie nowego zawodu, z założenia, ma rozwiązać dwa podstawowe problemy. Przede wszystkim, brak możliwości kontynuacji dalszego kształcenia po ukończeniu szkoły branżowej I stopnia, a także ogromnego popytu na wykwalifikowanych pracowników firm dekarskich.

Technik dekarstwa jest zawodem, który wprowadza nową klasyfikację: Organizacja i kontrola wykonywania pokryć dachowych oraz sporządzanie kosztorysów. Więcej na ten temat znajdziesz w dziale “Technik dekarstwa“.

Zawód Technik dekarstwa znalazł się także na rządowej liście zawodów o największym zapotrzebowaniu. W rozmowie dla Radia Nowy Świat, na ten temat wypowiedział się kierownik projektu Zawód Przyszłości Dekarz, Artur Bednarski.

Dziękujemy stacji Radio Nowy Świat za udostępnienie nagrania.

Źródło:
Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 27 stycznia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ogólnych celów i zadań kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego oraz klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego (Dz.U. poz. 211)

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function WP_Optimize() in /wp-content/plugins/wp-optimize/cache/file-based-page-cache-functions.php:170 Stack trace: #0 [internal function]: wpo_cache('<!doctype html>...', 9) #1 /wp-includes/functions.php(4755): ob_end_flush() #2 /wp-includes/class-wp-hook.php(287): wp_ob_end_flush_all('') #3 /wp-includes/class-wp-hook.php(311): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /wp-includes/plugin.php(484): WP_Hook->do_action(Array) #5 /wp-includes/load.php(1052): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /wp-content/plugins/wp-optimize/cache/file-based-page-cache-functions.php on line 170